لیوان – شیشه اسطوخودوس استفاده مطالعه

لیوان – شیشه: اسطوخودوس استفاده مطالعه محصولات استفاده ارگانیک مزاحم طبیعی ایران

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری فیلمسازان ایرانی که در نویسندگی نیز رکوردشکن شده‌اند

در کلاس های فیلمسازی به هنرجوها گفته می شود که یک سینماگر باید هنرمندی چند بعدی باشد، یعنی این گونه نیست که فیلمساز به صرف این که تکنیک های فیلمسازی را می داند،

فیلمسازان ایرانی که در نویسندگی نیز رکوردشکن شده‌اند

فیلمسازان ایرانی که در نویسندگی نیز رکوردشکن شده است اند

عبارات مهم : ایران

در کلاس های فیلمسازی به هنرجوها گفته می شود که یک سینماگر باید هنرمندی چند بعدی باشد، یعنی این گونه نیست که فیلمساز به صرف این که تکنیک های فیلمسازی را می داند، می تواند فیلمساز خوبی به شمار آید. فیلمساز باید تاریخ بداند، جامعه شناسی بداند، از روانشناسی سر درآورد، درام بشناسد و ده ها عرصه دیگر که سینماگر باید حداقل در حد آشنایی با مفاهیم اولیه با آنها آشنا باشد…

یکی از این وادی ها ادبیات هست؛ که اتفاقا از این نظر که سینما بر درام استوار هست، نزدیک ترین پیوند را با سینما دارد. در سینمای کشور عزیزمان ایران این قضیه یکی از آسیب های مهم این سینما را باعث شده. در واقع؛ این که سال های سال است از ضعف فیلمنامه در سینمای کشور عزیزمان ایران صحبت می شود، یکی از مهمترین دلایلش نبود پیوند میان سینما و ادبیات یا به عبارت بهتر گسست ازلی و ابدی سینما و ادبیات می تواند باشد. راه ترمیم این گسست هم فقط و فقط اصلاح رابطه سینماگران با ادبیات است و لاغیر.

برای بسیاری از سینماگران این سرزمین، ادبیات و به طورکلی کتاب یک چیز تجملی و به دردنخور هست. البته در همین سینما فیلمسازانی نیز هستند که پیوندی عمیق با کتاب دارند؛ سینماگرانی که در وادی نویسندگی نیز نامی همتراز نام و اعتبارشان در سینما دارند. حالا بگذریم از این که زیاد این طیف از فیلمسازان، سینماگران نسل های گذشته هستند؛ یا به طور دقیق تر: فیلمسازان نسل جادویی موج نو؛ که در اوج جوانی ارزش در دهه چهل سینمای بی اعتبار و بی احترام آن روزگاران را به جایی رساندند که شاهکارهایی چون گوزن ها، رگبار، گاو، دایره مینا، داش آکل، شازده احتجاب، آرامش در حضور دیگران و بسیار آثار درجه یک دیگر ساخته شد.

این فیلمسازان بیشترشان در سال های اخیر در وادی ادبیات نیز طبع آزمایی کرده اند و شگفت که در این حیطه نیز با رمان های موفق و پرخواننده ارزش توانسته اند باری از بی شمار بارهای سنگین را از دوش سینما بردارند. سینماگرانی که در سینمایی که اکثریت مطلق فیلمسازانش کتاب نخواندن و فیلم ندیدن را افتخار می دانند، فرهیختگی را وارد این دنیا کرده اند.

فیلمسازان ایرانی که در نویسندگی نیز رکوردشکن شده‌اند

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: ایران | سینما | ایرانی | سینمای | فیلمساز | سینمایی | نویسندگی | سینماگران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz