لیوان – شیشه اسطوخودوس استفاده مطالعه

لیوان – شیشه: اسطوخودوس استفاده مطالعه محصولات استفاده ارگانیک مزاحم طبیعی ایران

گت بلاگز عمومی معرفی ضد پشه طبیعی!

گاهی انسان در سفرها، مجبور است در هوای باز بخوابد ولی اگر پشه ها اجازه دهند! شاید داروی مناسبی

معرفی ضد پشه طبیعی!

گاهی انسان در سفرها، مجبور است در هوای باز بخوابد ولی اگر پشه ها اجازه دهند! شاید داروی مناسبی جهت دفع آنها نداشته باشید و به دنبال موادی طبیعی هستید که پشه ها را فراری دهد. در این موارد، اطلاعات شما از مواد متفاوت و گیاه های متفاوت به کمک شما می آید. در این مقاله به معرفی چند ضد پشه می پردازیم. یکی از این ضد پشه ها روغن اسطوخودوس است . با بی بی نیمز همراه باشید.

پیش از آن که از دافع پشه مبتنی بر DEET استفاده کنید می توانید استفاده از گزینه هایی طبیعی را مد نظر قرار دهید. دی اتیل متا تولوآمید یا DEET همچنان گزینه ای بد بو جهت مقابله با پشه ها محسوب می شود و پژوهش ها نشان داده اند که ماده تشکیل دهنده مهم در محصولات تجاری دافع پشه اثری فراتر از بوی بد را به همراه دارد.

به گزارش گروه سلامت عصر کشور عزیزمان ایران به نقل از “کر2″، مطالعه ای که به وسیله پژوهشگران دانشگاه دوک انجام شد، نشان داد که این محصولات می توانند آسیب سلول های مغز، تغییرات رفتاری و تعاملات مضر با بعضی داروها را موجب شوند. همچنین، دانشمندان فوت سلول مغزی در حیواناتی که به طور مرتب در معرض DEET قرار گرفته یا بعد از استفاده طولانی مدت از آن را مشاهده کردند.

معرفی ضد پشه طبیعی!

مطالعه ای دیگر نشان داده است که تا 15 درصد از DEET به صورت مستقیم از طریق پوست جذب می شود و وارد جریان خون می شود. از جمله آثار سمی این ماده شیمیایی می توان به اختلالات باروری، جهش های ژنتیکی و اختلالات سیستم عصبی مرکزی اشاره کرد.

برای دفع پشه های مزاحم نیازی نیست پیامدهای سلامت جدی را مجبور شوید و با گزینش گزینه هایی طبیعی می توانید به طور موثر آنها را از خود دور کنید.

سنبل بری

شما می توانید با استفاده از روغن مهم که در گیاه دارویی سنبل بری یافت می شود، گربه ها را دیوانه کنید و پشه ها را فراری دهید. این روغن مهم در زمینه دفع پشه ها 10 برابر موثرتر از DEET عمل می کند.

گاهی انسان در سفرها، مجبور است در هوای باز بخوابد ولی اگر پشه ها اجازه دهند! شاید داروی مناسبی

سنبل هندی

برای کسب عالی ترین نتیجه باید از روغن مهم خالص سنبل هندی و نه روغن معطر آن استفاده کنید. روغن هایی که جهت سوزاندن به فروش می رسند جهت استفاده موضعی روی پوست مناسب نیستند و باید روغن مهم کیفیت اوج سنبل هندی را خریداری کنید. اگرچه کارایی آن به اندازه سنبل بری نیست، ولی همچنان گزینه خوبی محسوب می شود.

سیر

با مصرف مقدار زیادی سیر تازه یا استفاده از کپسول های سیر می توانید پشه های مزاحم را از خود دور کنید.

اسطوخودوس

روغن مهم اسطوخودوس بوی فوق العاده ای دارد و به عنوان دافع موثر پشه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است روغن مهم اسطوخودوس را در یک روغن حامل مانند هسته زردآلو، بادام شیرین، یا روغن نارگیل رقیق کنید.

معرفی ضد پشه طبیعی!

روغن سویای ارگانیک

مطالعه ای که در نشریه The New England Journal of Medicine منتشر شد، نشان داد که مواد دافع تهیه شده است از روغن سویا به اندازه مواد دافع حاوی DEET موثر هستند. روغن سویای ارگانیک نه تنها در دفع پشه ها موثر عمل می کند، بلکه یک مرطوب کننده بدن عالی نیز محسوب می شود.

از سوی دیگر، پژوهش های صورت گرفته نشان داده اند یک ماده تشکیل دهنده در سویا می تواند رشد موهای بدن را هنگامی که به صورت موضعی استفاده شود، کند نماید. در صورت امکان از روغن سویای ارگانیک استفاده کنید لیکن بسیاری از محصولات سویا در حال حاضر از نظر ژنتیکی اصلاح شده است اند.

گاهی انسان در سفرها، مجبور است در هوای باز بخوابد ولی اگر پشه ها اجازه دهند! شاید داروی مناسبی

نیلوفر آبی

مطالعه ای که در نشریه Asian Pacific Journal of Tropical Medicine منتشر شد، نشان داد که نیلوفر آبی (Nelumbo Nucifera) یک دافع پشه موثر است و همچنین به کشتن لارو پشه نیز کمک می کند. از آنجایی که نیلوفر آبی در آب رشد می کند گزینه خوبی جهت دفع حشرات در حوض های حیات پشتی و آب محسوب می شود به جای این که موضعی استفاده شود.

فلفل سیاه

پژوهشی تازه نشان داده است که عصاره فلفل سیاه (در این مطالعه از یک عصاره الکلی استفاده شد، ولی روغن مهم فلفل سیاه نیز احتمالا اثری مشابه خواهد داشت) گزینه ای موثر در دفع پشه ها محسوب می شود.

معرفی ضد پشه طبیعی!

روغن چریش یا روغن دانه چریش

نتایج مطالعه شورای پژوهش ملی آمریکا نشان داد که روغن چریش گزینه ای موثرتر از DEETدر دفع پشه ها محسوب می شود. نتیجه های این مطالعه به وسیله دانشمندان موسسه مالاریا در هند تایید شد. چریش گیاهی است که در هند رشد می کند.

شما می توانید در مجموع 30 قطره از روغن های مهم سنبل بری، سنبل هندی، اسطوخودوس، چریش و فلفل سیاه (از هر روغن مهم تقریبا شش قطره) را در 30 میلی لیتر از یک روغن طبیعی و بدون بو یا مرطوب کننده ترکیب کرده و در یک ظرف شیشه ای نگهداری کنید. مقداری از این ترکیب را روی پوست خود بمالید تا پشه های مزاحم را از خود دور کنید. همچنین، شما می توانید 30 قطره از این روغن های مهم را با روغن سویای ارگانیک ترکیب کنید تا از سد دفاعی نیرومند تری برخوردار شوید. پیش از استفاده کلی ترکیب را روی قسمت کوچکی از پوست خود بمالید و 24 ساعت منتظر بمانید تا نسبت به عدم حساسیت به هر یک از روغن های مهم اطمینان حاصل شود.

عصر ایران

واژه های کلیدی: اسطوخودوس | استفاده | مطالعه | محصولات | استفاده | ارگانیک | مزاحم | طبیعی | ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz